Wednesday, 26 February, 2020

Pożyczka na spłatę długów- sposób na wyjście ze spirali zadłużenia


pozyczka na dlugi

Sytuacja życiowa niekiedy zmusza do zaciągnięcia kilku zobowiązań finansowych, których późniejsza spłata przekracza możliwości finansowe. W jaki sposób wyjść z tego zakrętu życiowego? Sposobem jest pożyczka na spłatę długów czyli inaczej mówiąc konsolidacja istniejących zobowiązań. W jaki sposób wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie?

Dlaczego pożyczka na spłatę długów jest najlepszym rozwiązaniem?

Osoby, które posiadają niezbyt dobrą historię kredytową  w BIK i niespłaconych kilka zadłużeń nie mają szans na uzyskanie pożyczki w banku. Dlatego jedynym wyjściem będzie staranie się o kredyt w instytucji pozabankowej celowej, czyli na spłacenie swoich zobowiązań. Trzeba od razu nadmienić, że z pewnością dobrą opcją nie jest zaciąganie kolejnego długu z myślą, by spłacić te wcześniejsze. Chodzi raczej o możliwość konsolidacji, czyli połączenie starych zobowiązań w jedno, które będzie możliwe do spłacenia bez zbytniego obciążania portfela.

Jakie są podstawowe zalety pożyczki na spłatę długów?

– jedno zobowiązanie, zamiast kilku

– możliwość ustalenia korzystnych warunków spłaty

– opcja konsolidacji różnego typu zobowiązań: rat, kredytu na karcie, pożyczek gotówkowych itp.

Jak pożyczka na spłatę długów może pomóc wyjść z problemów finansowych?

Pożyczka na spłatę długów przede wszystkim pozwala na zawarcie nowej umowy, bardziej korzystnej z punktu widzenia osoby zadłużonej. Chociaż kwota do zapłaty zostaje ta sama, jednakże pożyczka staje się jednym zobowiązaniem, co w dużym stopniu odciąża psychikę, ponieważ nie trzeba pamiętać o kilku spłatach w ciągu miesiąca. Nowa umowa z instytucją pozabankową pozwala zmniejszyć ratę poprzez wydłużenie okresu spłaty. Dzięki temu comiesięczne spłacanie staje się mniej uciążliwe i nie odbija się negatywnie na domowym budżecie. Z tego względu, że obecnie wiele firm pozabankowych oferuję pożyczkę skonsolidowaną, warto sprawdzić, jakie warunki oferują poszczególne placówki oraz spróbować negocjować warunki. Z pewnością jest duża szansa na to, że parabank przychyli się do oczekiwań klienta. w końcu zarówno instytucji jak i dłużnikowi zależy na spłacie zobowiązań.

Jak otrzymać pożyczkę na spłatę długów?

Po wybraniu konkretnej instytucji należy złożyć wniosek o konsolidację. Firma będzie brała pod uwagę to, czy dłużnik posiada odpowiednie stałe dochody, by móc opłacać regularnie określoną wysokość raty. Liczą się nie tylko dochody z tytułu umowy o pracę, ale także te uzyskiwane dzięki pracy na umowę o dzieło czy zlecenie. Trzeba jednak pamiętać, że im gorsza historia kredytowa, tym warunki konsolidacji mogą być mniej korzystne dla dłużnika, niemniej i tak są o wiele lepsze niż w przypadku konieczności spłacania kilka różnych zobowiązań.  Warto wiedzieć, że nawet jeżeli nad dłużnikiem ciąży realna wizja komornika, jeszcze wiele da się zrobić, by poprawić swoją sytuację. Przede wszystkim warto się zgłosić do co najmniej kilka firm oferujących pożyczki konsolidacyjne oraz porównać oferowane warunki oraz nie czekać, a zacząć działać.

0 comments on “Pożyczka na spłatę długów- sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *