Wednesday, 26 February, 2020

Ubezpieczenia dla sportowców


ubezpieczenie dla sportowców

Ubezpieczenie sportowe to produkt dla wszystkich tych, którzy kochają sport – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Oferta ubezpieczeń sportowych na polskim rynku jest bardzo bogata – znajdziesz tu ubezpieczenia odpowiednie dla osób uprawiających konkretne sporty, zróżnicowane pod względem zakresu ochrony, wysokości stawek i sumy ubezpieczenia. Zobacz, dlaczego warto je mieć

Ubezpieczenie sportowe – dla kogo?

Skorzystać z ubezpieczenia sportowego może każdy – zarówno zawodowiec, jak i amator.  Bez względu na to, czy planujesz aktywny odpoczynek podczas urlopu, czy uprawiasz sport na co dzień – w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę.

Jeśli planujesz aktywnie spędzić urlop, sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie turystyczne uwzględnia także rekreacyjne uprawianie zwykłych sportów. Taka ochrona obejmuje zazwyczaj typowe aktywności, takie jak bieganie, jazda na rowerze, wyprawy w góry. Jeśli jednak w grę wchodzą sporty wysokiego ryzyka, takie jak wspinaczka wysokogórska, nurkowanie, jazda na nartach czy snowboardzie – wykup specjalne ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka. To ubezpieczenie wchodzi w grę również wtedy, gdy wyczynowo lub zawodowo uprawiasz tzw. zwykłe sporty. Kategorie i listy sportów znajdziesz w wykazach sporządzonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Pamiętaj, że w zależności od firmy ubezpieczeniowej listy te mogą się nieco różnić, jednak co do zasady za sporty wysokiego ryzyka uznane zostaną te, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi czy uprawiane są w warunkach szczególnie predysponujących do powstawania urazów.

Ubezpieczenie sportowe, czyli od czego?

Ubezpieczenie sportowe to ochrona w razie nieszczęśliwego wypadku powstałego w czasie uprawiania sportu, na wypadek wystąpienia kontuzji czy urazu. Zapewnia także pokrycie kosztów akcji poszukiwawczych i ratunkowych, a także leczenia za granicą. Niektóre oferty obejmują pokrycie kosztów rehabilitacji bądź wypłacenie pomocy finansowej w wypadku, gdy stan zdrowia nie pozwala Ci na podjęcie rehabilitacji, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Ubezpieczenia sportowe są skrojone na miarę. Wybierając ofertę dla siebie, zwykle będziesz miał wybór – czy ubezpieczyć się całodobowo, czy tylko na czas uprawiania sportu? Ubezpieczenie może obejmować wypadki powstałe podczas każdej sportowej aktywności, lub chronić Cię podczas uprawiania konkretnego sportu. Znajdziesz więc ubezpieczenia dla piłkarzy, rowerzystów, nurków, ubezpieczenia jeździeckie itp. Możesz ubezpieczyć siebie samego lub całą rodzinę, wybrać ubezpieczenie całoroczne lub krótkoterminowe – na czas urlopu lub jednodniowej eskapady. Poszczególne oferty zapewnią Ci ochronę w Polsce, na terenie Europy lub na całym świecie.

Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe?

Ceny ubezpieczeń sportowych są mocno zróżnicowane. Zaczynają się już od niecałych dwóch złotych dziennie. Na wysokość składki mają wpływ różnorodne czynniki:

  • czas obowiązywania ubezpieczenia,
  • zakres terytorialny polisy,
  • rodzaj dyscypliny sportowej i ocena ryzyka,
  • zakres ochrony,
  • oraz wysokość sumy ubezpieczenia.

Przed podjęciem decyzji zawsze porównaj oferty różnych ubezpieczycieli i szczegółowo przeczytaj OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Warto również skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, który wybierze dla Ciebie najlepszą opcję, bądź skorzystać z internetowej porównywarki ofert.

0 comments on “Ubezpieczenia dla sportowców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *