Wednesday, 26 February, 2020

Ubezpieczenie telefonu komórkowego – co nam daje?


zabezpieczenie telefonu

Telefony komórkowe obecnie stanowią niezbędne wielu z nas narzędzie pracy czy też załatwiania codziennych spraw. W ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się wręcz “kombajnami” do wszystkiego i niemal każdy za nas łapie się na tym że pierwsze godziny funkcjonowania bez smartfona wiążą się z dojmującym poczuciem bezradności. Jednocześnie przełom technologiczny jakim było wprowadzenie dotykowych wyświetlaczy spowodował znaczący spadek odporności mechanicznej telefonów. Wypadki się zdarzają a nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup nowego telefonu. Czy istnieje zatem dobre rozwiązanie zabezpieczające nas przed cofnięciem się wskutek przypadku do “mrocznych wieków bez smartfonów”?

Ubezpieczenie telefonu – nowoczesne rozwiązanie nowego problemu?

W związku z delikatnością nowoczesnych telefonów komórkowych, ich sprzedawcy, niektóre firmy ubezpieczeniowe a także operatorzy sieci komórkowych, wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i i wprowadzili możliwość ubezpieczenia telefonu komórkowego. Obecnie jest to praktyka powszechniejsza w przypadku podmiotów korporacyjnych – prywatnie mamy zdecydowanie mniejsze możliwości ubezpieczenia telefonu komórkowego, choć nadal rynek daje nam pewien wybór.

Co daje nam ubezpieczenie telefonu?

Zakres ochrony ubezpieczeniowej zawartej w różnych funkcjonujących na naszym rynku ofertach jest generalnie bardzo podobny i obejmuje:

  • Uszkodzenia wyświetlacza i innych elementów, wynikające z upadku z wysokości
  • Uszkodzenia wynikające z zalania telefonu
  • Uszkodzenia wynikające ze zwarcia i przepięcia
  • Uszkodzenia wynikające z błędów w obsłudze
  • Szkody spowodowane wandalizmem osób trzecich
  • Szkody spowodowane pożarem
  • Utrata telefonu w wyniku kradzieży

Częstokroć ubezpieczyciele wyłączają z zakresu ochrony uszkodzenia spowodowane przez osoby pozostające z ubezpieczającym we wspólnym gospodarstwie domowym. Niektóre oferty obejmują również ubezpieczenie akcesoriów ale tylko pod warunkiem że uszkodzeniu ulegnie również sam telefon.

Aspekty finansowe ubezpieczenia telefonu

Ceny ubezpieczeń telefonów komórkowych zawierają się zazwyczaj w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Należy mieć na uwadze że często ubezpieczyciele przewidują pewien udział własny w szkodzie! Może być on wyrażony procentowo lub kwotowo. Są oczywiście przypadki w których oferta ubezpieczyciela wyłącza zastosowanie udziału własnego. Pamiętajmy aby dogłębnie przeanalizować ewentualne stosowanie udziału własnego w szkodzie w przypadku interesującej nas oferty – zaoszczędzi to nam nieporozumień, stresów i rozczarowań!

Jak i gdzie ubezpieczyć telefon?

Pierwszym miejscem w którym zetkniemy się z możliwością ubezpieczenia telefonu jest sklep czy też siedziba operatora sieci telefonii komórkowej. Ubezpieczenie jest tu możliwe w momencie zakupu. Zwróćmy jednak uwagę na oferty tak zwanej “przedłużonej gwarancji” która nie jest równoznaczna z omawianym przez nas ubezpieczeniem! Jest to jedynie przedłużenie czasu obowiązywania standardowej gwarancji, nieobejmującej niemal nigdy uszkodzeń mechanicznych.

Jeśli przeoczyliśmy ten moment, najlepszym sposobem ubezpieczenia naszego telefonu będzie internet – można to zrobić bardzo szybko, prosto i z minimalną dawką formalności.

Czy warto ubezpieczać telefon?

Szansa na uszkodzenie naszego smartfona jest niestety bardzo duża – chyba nie ma osoby której nie zdarzyłoby się upuścić telefonu na ziemię. Może to być bardzo bolesne finansowo i jeśli chcemy uniknąć stresu a nie mamy odpowiedniej “poduszki finansowej” w postaci oszczędności, która pozwoliłaby szybko pokryć koszty naprawienia szkody, na pewno warto rozważyć ubezpieczenie! Podstawową kwestią jest tu uważne wczytanie się w szczegóły oferty i sumienne przewertowanie umowy. Wiedząc na co się decydujemy, na pewno żadna sytuacja nas negatywnie nie zaskoczy i nie zachwieje naszą kondycją finansową. Jako że spokój jest rzeczą bezcenną – zdecydowanie warto ubezpieczać telefon!

0 comments on “Ubezpieczenie telefonu komórkowego – co nam daje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *